Sıkça sorulan sorular

Telefonla fiyat teklifi alabilir miyim?

Aracı görmeden, ön muayene yapmadan teklif vermemiz malesef mümkün olmuyor. Bu tarz bir yaklaşım hem bizi hem sizi yanıltabilir.


Aracımda klima yok, klima taktırmak istiyorum. Mümkün mü , ne kadara mal olur?

Binek arabaya sonradan takılan oto klimadan (orijinal dahi olsa) %80 randıman alınabilir. (Orijinal klimalı çıkan arabalarda radyatörü, dinamosu ve elektrik tesisatı özeldir) Bazı araçlarda klima ön hazırlığı mevcuttur bu araçlarda tam randıman alınabilir.( Hyundai nin bazı araçlarında, Toyota ‘nın eski kasalarında) Ticari ağaçlara soğutucu olarak takılan soğutucu klimalarda (Araçların tavanında bulunur) randıman alınır. Aracınıza klima taktırmak istiyorsanız EOE’ye gelerek aracınızın incelenmesi ve fiyat teklifi alınması gereklidir.


Klimayı açtığımda kötü koku geliyor ne yapmam lazım?

Oto Klima senede en az 1 kere bakım gerektirir. Havadaki toz, polenler, bakteriler bu kokulara yol açar. EOE de tatbik edilen VALEO CLIM SPRAY ürünü ile kötü kokulardan ve zararlı bakterilerden arınmanız mümkündür.

Polen filtresini geçen sene değiştirdim, şimdi tekrar değiştirmem gerektiğini söylüyorlar. Temizleyerek polen filtresini tekrar kullanamaz mıyım?

Polen filtresi üzerinde yapılan temizleme işlemi gerçek bir temizleme olmayıp sadece gözle görülen yanıltıcı bir temizlemedir. En ideali Polen filtresi kirlendiğinde (kullanıma bağlı olarak süre değişir) yenisiyle değiştirmektir.

Yakındaki beyaz eşya servisinde klima gazı koydurdum ancak aracım soğutmadı, ne yapmam lazım?

Oto Klima arızalarının tamamının klima gazından kaynaklandığını düşünmemek gerekir. Üstelik klima gazı kontrolü, değişimi usta ellerde ve tam otomatik makinalarda yapılmalıdır. Oto Klima sisteminde sadece gaz değil, aynı zaman yağ miktarı da önemlidir. EOE de kullanılan VALEO marka tam otomatik klima cihazları bütün kontrolleri, gaz eklenmesini, yağ kontrolünü, kaçak kontrolünü tam otomatik yapmaktadır.

Klimayı bütün kış kullanmadım, yazın açtığımda soğutmasının azaldığını gördüm. Ne yapmalıyım?

Oto Klima kışında mutlaka çalıştırılmalıdır. Oto Klima yalnız soğutmak için değil aynı zamanda camların buğusunu almak için, araç içindeki nemi azaltmak için de kullanılabilir. Bu sayede kışın çalışan klima, yazın problem çıkarmayacaktır. ( Oto Klima uzun süre çalışmadığı zaman, lastik hortumlarda bağlantı yerlerinden bulunan oriklerin kuruması hem verimin düşmesine yol açar hem de gaz kaçağına neden olabilir )

Aracımın klima sisteminde kaçak olduğunu söylediler, ancak kaçağı bulamadılar ne yapmamız lazım?

Oto Klima sisteminde kaçak bulmak için EOE de VALEO cihazı ile kaçak kontrolü yapılmaktadır. Otomatik cihaz büyük kaçakları bulabilir ; ancak küçük kaçaklar ( 2-3 ayda kaçan ) teknik olarak bu yöntemle tespit edilemez. Küçük kaçakları bulmak için AZOT ile yüksek basınçla kontrol yapılır ; ayrıca gazın içine renkli kaçak ilacı eklenerek klima sistemine enjekte edilir. Sistem daha sonra kaçak yaptığında , mavi ışık ve özel gözlükle en ufak kaçak bile tespit edilebilir.

Aracımı tamir ettirmek için çok bekler miyim?

EOE de 4 ustamız, 2 tane far ayar makinası ve 4 tane VALEO tam otomatik klima cihazı ile size hızlı hizmet verebilmek için çalışmaktadır. Çok sıcak günlerde klima işinde yoğunluk olacağı için, çok sıcak günleri beklemeden klima işini yaptırmanız size kolaylık sağlayacaktır.

Far ayarı işlemi ne kadar sürüyor?

Ayar vidalarında, far ve ampüllerde problem olmadığı taktirde far ayarı 15 dakika sürmektedir. EOE de 2 adet bilgisayarlı far ayarı cihazı mevcuttur. Beklemeden far ayarı hizmeti almanız mümkündür.